cldbochnia


Idź do treści

Systemy Grzewcze

Instalacje Co

WsteczPlayDalej

Instalacje Grzejnikowe
Nowe materiały i związane z nimi technologie sprawiły, że najważniejszą w nowo budowanym domu instalację - system grzewczy - można wykonać na wiele sposobów. Różnorodne konstrukcje grzejników sklasyfikować można następująco:

- Grzejniki płytowe (płaskie pojedyncze) charakteryzują się największą w tej grupie emisją ciepła na drodze promieniowania w udziale, dochodzącym od 30 do 35% całkowitej mocy cieplnej. Grzejniki te (nie osłonięte) charakteryzują się największym w tej grupie zasięgiem cieplnym.

- Grzejniki z ogniw żeliwnych (albo podobne kształtem) wykazują zmniejszony udział ciepła przekazywanego na drodze promieniowania, rzędu 10 do 15%, w wyniku częściowego zacienienia pod względem promieniowania cieplnego powierzchni ogrzewalnej.

- W grzejnikach z wewnętrznymi kanałami powietrznymi (np. grzejniki aluminiowe z wewnętrznym ożebrowaniem pionowym), które są pod względem konstrukcyjnym formą przejściową między wymienionymi grzejnikami i konwektorami, udział promieniowania wynosi 4 do 8 %.WsteczPlayDalej

Ogrzewanie podłogowe
Ogrzewanie podłogowe to ostatnio bardzo modny sposób ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, polega ono na bezpośrednim zalaniu rur w wylewki podłogi. W ten sposób otrzymuje się grzejnik, którym jest posadzka podłogi. Ogrzewania tego typu są bardzo rozpowszechnione i z powodzeniem stosowane w budownictwie jednorodzinnym, jak również wielorodzinnym o wysokim standardzie. I to z wielu powodów:

- w nowo budowanych domach z dobrze ocieplonymi przegrodami straty ciepła są coraz mniejsze, dzięki czemu nawet ograniczona wydajność tego typu ogrzewania (maksimum 70-80 W/m2) wystarcza, by je pokryć;

- coraz chętniej do ogrzewania domów wybierane są niskotemperaturowe źródła ciepła (kotły kondensacyjne, pompy ciepła, kolektory) doskonale nadające się do współpracy z instalacjami ogrzewania podłogowego;

- elementy grzejne są niewidoczne - w całości ukryte pod warstwą wykończeniową podłogi;

- coraz lepsza jakość materiałów na instalacje i wyższy poziom techniczny firm wykonawczych gwarantują długoletnią niezawodną pracę systemów.

WsteczPlayDalej

Ogrzewanie Ścienne
Ogrzewanie ścienne jest odmianą ogrzewania powierzchniowego niskotemperaturowego,takie rozwiązanie ogrzewania stosujemy wówczas, gdy powierzchnia podłogi nie może być wykorzystana na ogrzewanie podłogowe.

Podstawowe walory ogrzewania ściennego to:

- przekazywanie ciepła w postaci promieniowania

- niska temperatura zasilania instalacji centralnego ogrzewania

- niskie koszty eksploatacyjne

- optymalny rozkład temperatur w pomieszczeniu

Strona główna | Instalacje Co | Instalacje Solarne | Instalacje Klimatyzacyjne | Realizacje | Kontakt | Mapa witryny


Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego